top of page

Budy

Buda to miejsce, w którym pies powinien czuć się bezpiecznie i wygodnie. Ważne jest aby dostosować wymiary budy do rozmiarów naszego pupila. W za dużej budzie będzie mu zimno i nie przytulnie, a w za małej po prostu nie wygodnie.

Doradzam też wybór budy ocieplanej. Z reguły tylko takie robię :) Izolacja- styropian lub wełną mineralna- chronią psa zimą przed mrozem a latem przed upałem. 

Na pokrycie dachu stosuję zazwyczaj gont bitumiczny- zdecydowanie mniej się nagrzewa niż blacha. Jednak wybór pokrycia dachowego należy do Państwa.

Buda wykonywana jest w całości z drewna. Dach może być jedno lub dwuspadowy. Dobrym rozwiązaniem jest zdejmowany lub podnoszony dach. To rozwiązanie się sprawdza, kiedy pies zachoruje, nie chce wyjść z budy, a my nie mamy do niego dostępu. Podnoszony dach jest też przydatny, kiedy suka "zabarykaduje się" w budzie podczas porodu. Dzięki tej funkcji wiemy co się dzieje w środku i mamy możliwość udzielenia pomocy.

Buda może mieć jedno pomieszczenie, ale coraz więcej osób decyduje się na budy dwukomorowe lub z przedsionkiem.

Opcji jest wiele.

Jeśli macie Państwo gotowy, własny pomysł- chętnie go wykonam, z przyjemnością też podpowiem różne możliwości, aby precyzyjnie trafić w Wasze potrzeby.

bottom of page