top of page

Kojce

Kojec powinien być przyjazną przestrzenią, w której nasz czworonóg będzie miał swobodne ruchy. Jednocześnie może tworzyć integralną część naszego ogrodu. Kolor, kształt, rozmiar- to indywidualny wybór.

Kojec może występować w różnych wariantach np :

* trzy ściany drewniane, stalowy front, dach i podłoga drewniane.

 

Taka opcja stwarza zwierzęciu komfortowe warunki. Osłania je od wiatru i chłodu, natomiast metalowy front daje możliwość obserwacji otoczenia.

 

* jedna ściana drewniana i trzy stalowe, dach i podłoga drewniane.

 

Jeśli kojec będzie stał w zacisznym miejscu, możemy zdecydować się na tą opcję- daje ona psu lepszą widoczność

 

* ściany do pewnej ( ustalonej) wysokości drewniane a reszta stalowa.

 

Dobrym rozwiązaniem jest obrotowa miska montowana w panelu kojca. Umożliwia to karmienie psa bez wchodzenia do środka. Jest to przydatna funkcja kiedy karmi zwierzę obca osoba.

 

Budę można ustawić wewnątrz kojca ( oczywiście kojec musi być wówczas adekwatnie większy) , lub na zewnątrz a jedynie wejście od strony kojca ( wówczas zwierzę ma więcej miejsca w końcu)

 

Na pokrycie dachu kojca zalecam tak jak w przypadku budy gony bitumiczny. Zdecydowanie mniej się nagrzewa niż blacha. Poza tym psy często boją się odgłosów dudniącej blachy podczas deszczu. Jednak tutaj wybór również należy do Państwa.

 

Tak naprawdę konfiguracji jest wiele. Każde zamówienie jest inne.

* integralną częścią kojca może być również wybieg dla psa. Będzie on zbudowany z metalowych modułów na dowolną, wybraną przez Państwa wielkość.

bottom of page