top of page
  • ohanainu

OD WŁAŚCICIELA PSÓW DO STOLARZA


Co było najpierw? Zamiłowanie do zwierząt czy do drewna? Zwierzęta kocham od dziecka, więc to moja pierwsza miłość. Drewno, stolarka, usługi stolarskie wkradły się stopniowo w moje życie. Okazało się, że te dwie pasje można połączyć. Cieszę się, że mogę świadczyć usługi stolarskie dla miłośników czworonogów. Nasza stolarnia znajduje się koło Chełma, ale realizujemy też zamówienia poza naszym regionem. Ponieważ wiele zamówień dotyczy zwierząt i macie Państwo często dużo pytań, pomyślałam, że napiszę dziś kilka słów, na co zwracać uwagę, kiedy jesteśmy właścicielami psów.Stolarz Chełm Stolarnia Leśniowice Ludwika Szymanska
Akita-nasz ukochany gatunek

Decydując się na psa, bierzemy na siebie pewne obowiązki. Pamiętaj- pies to nie zabawka, która służy tylko dla naszej przyjemności i w każdej chwili możemy się jej pozbyć. To ŻYCIE, które wymaga naszej opieki i zaangażowania. Dlatego warto zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę na jego temat.


JAKIE WARUNKI DO ŻYCIA SĄ DLA PSÓW KORZYSTNE?


Większość z nas biorąc psa, robi wszystko, żeby było mu jak najlepiej. Dla większości z nas to oczywistość, niestety nie dla każdego. Ponosimy pełną odpowiedzialność za naszego pupila, dlatego dbajmy o odpowiednie zabezpieczenie posesji. Nie zapominajmy też o tabliczce informacyjnej o obecności psa- to nasz obowiązek. Czworonóg potrzebuje też odpowiedniej dawki ruchu. Jeśli decydujemy się na kojec, pamiętajmy o kilku rzeczach.Kojec powinien kojarzyć się psu z miejscem odpoczynku i ostoją. Powinien znajdować się w zacienionym miejscu, najlepiej od strony północnej. Wszystkie elementy kojca powinny być bezpieczne dla zwierzęcia. Podłoga najlepiej drewniana- dużo przyjemniejsza dla psa niż beton, ładniejsza 'dla oka' i bardziej praktyczna- jeśli pies się ssika, mocz spłynie pomiędzy deskami. Deski oczywiście muszą być właściwie zaimpregnowane i zamontowane. Dach będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed słońcem, deszczem czy śniegiem. Świetnym pomysłem jest zamontowanie na jednej ze ścian, obracanych misek. Czasem zdarza się, że naszego psa musi nakarmić ktoś obcy. Nie musi on wtedy otwierać kojca, żeby nakarmić psa. Pamiętajmy jednak, że jest to awaryjne rozwiązanie, nasz pupil powinien przebywać zamknięty w kojcu jak najkrócej.


Ważna jest również WIELKOŚĆ KOJCA. Przepisy regulują wymiary kojca, uwzględniając sylwetkę psa. Psy poniżej 50 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 9 m²; psy między 51 a 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 12 m²; psy powyżej 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 15 m².

Wybierając kojec dla psa kierujmy się względami estetycznymi, ale przede wszystkim wygodą i bezpieczeństwem psa. Zobacz zakładkę:USŁUGI/KOJCE .


Równie ważnym wyborem jest odpowiednia buda dla psa. Po części omówiłam ten temat w zakładce BUDY. Tutaj chcę jeszcze zwrócić uwagę jak dobrać optymalną jej wielkość. W za dużej budzie mu zimno i nie przytulnie, a w za małej po prostu niewygodnie. Znając wymiary naszego psa (mierzymy go w kłębie, lub szacujemy jak duży urośnie nasz szczeniak), dodajemy po 20 cm do długości, szerokości i wysokości (wysokości psa siedzącego). Otwór wejściowy powinien być kilka centymetrów szerszy od szerokości psa, ale wysokość powinna być praktycznie równa jego wysokości.


Stolarz Stolarnia Chełm Szymanski
Pieskie sprawy

Skoro przeczytałeś ten tekst tzn. że pieskie sprawy nie są ci obojętne. Jeśli macie Państwo jakieś pytania, piszcie. Chętnie na nie odpowiem i z przyjemnością zadbam o wygodę i bezpieczeństwo waszych zwierzaków, budując im kojec, budę czy coś innego :)

bottom of page